Batman Gençlik Fm - Canlı Radyo Dinle - Dini Radyo Dinle

baglanbize.comHaber Detayı
 
 
Esentepe Kent Parkı için çalışmalar başladı
17 Ocak 2017 Salı

Esentepe Kent Parkı için çalışmalar başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen heyet, Esentepe’de yapılacak olan mesire alanı için inceleme çalışmalarına başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen heyet Batman Esentepe’de yapılacak olan Esentepe Kent Parkı’nın çalışmaları için inclemelerde bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Recep AKDENİZ ve beraberindeki uzman heyet, Esentepe’de yapılması planlanan Esentepe Kent Parkı’nın çalışma detaylarını görmek için Esentepe’de incelemelerde bulundu. İnceleme çalışmalarına Batman Belediyesi’nin ilgili müdürlükleri de katıldı.

Yapılan incelemelerin ardından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen teknik heyet, Batman Belediyesi Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY ve ilgili müdürlükler arasında bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan değerlendirme toplantısı ardından kentin en güzide yerlerinden biri olan Esentepe’de, Esentepe Kent Parkı’nın çalışmalarına başlanmasına karar verildi.

‘’Kent parkı bir cazibe merkezi halini alacak’’

Yapılacak olan kent parkına ilişkin kısa bir açıklamada bulunan Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, ‘’150 dönümlük alan üzerine kurulacak olan mesire alanının maliyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi tarafından üstlenilecek. Kent parkının içinde şelale, çocuklara yönelik özellikli çocuk oyun alanları, gençlere yönelik özel temalı mekânlar, ailelerin dinlenebileceği ve piknik yapabileceği piknik alanları, koşu yolu, seyir teraslar, bisiklet ve yürüyüş yolları yer alacak. Ayrıca kent parkında Hava Mania uçuş alanını kısıtlamayacak şekilde cami yapılacak. Bu proje ile Esentepe Kent Parkı bir cazibe merkezi halini alacak’’ şeklinde konuştu.

Diğer Haberler (Son 5)
Kaldırım ve caddeler buz kesti araçlar çalışmadı
Yılmaz Güney Sineması Alev Aldı! SON DAKİKA
Batman'da Kış
İçişleri Bakanı Soylu, Batman'da
Batman’da çöp konteynırları yıkanıyor

Reklam Alanımız

Günün Hadis Ve Ayeti
  • Günün Ayeti


     
    Kim bir iyilik getirirse ona ondan daha üstün karşılık vardır. Kim bir kötülük getirirse, o kötülükleri işleyenler, ancak yaptıkları kadar ceza görürler.


     

     

 

Günün Hadisi 
 
“Küçüklerine merhamet etmeyen, büyüklerine saygı göstermeyen ve iyilikle emredip; 
kötülükten men etmeyen bizden değildir.”
 

Anketimiz
Ne Tür Programlar Yapılmasını İstersiniz?
Tefsir
Hadis
Siyer
Fıkıh
İslam Tarihi
Aile Eğitimi
Çocuk Programı
Sağlık
Kişisel Gelişim
Müzik İlahi
Site İstitastiklerimiz
Toplam 1.214.767 Ziyaret